Κύριε Νίκο Μιχαλολιάκο, Αρχηγέ της Χρυσής Αυγής, σύγχρονε δεσμώτη της δημοκρατίας, ευγενή Συνέλληνα και άξιε ευπατρίδη. Είμαι βέβαιος πως αυτές τις μοναχικές ημέρες μακριά από τους οικείους σας θα λάβετε πολλές ευχές για υγεία, απελευθέρωση και επιτυχία στον πολιτικό αγώνα της Χρυσής Αυγής. Και εγώ από την μεριά μου τις επαναλαμβάνω καθότι συνοδοιπόρος της Χρυσής Αυγής από τον Ιανουάριο του 2009.
Προσπαθώντας να έρθω στην θέση σας στον χώρο που βρίσκεστε, θα προσθέσω μία ευχή που φαντάζομαι πως περισσότερο εσείς και οι συγκρατούμενοί σας βουλευτές σκέφτεστε και ποθείτε τον καιρό της άδικης κράτησής σας στην φυλακή: την απονομή δικαιοσύνης και εκδίκησης για όλες τις κατηγορίες και συκοφαντίες που σας φόρτωσαν οι εχθροί σας. Η αξία του μαχητή καθορίζεται από την αξία του αντιπάλου του. Οι δικοί σας αντίπαλοι, κύριε Νίκο Μιχαλολιάκο, δεν είναι οι τιποτένιοι ελληνόφωνοι πολιτικοί που άγονται και φέρονται από τα εγχώρια και διεθνή αφεντικά τους, αλλά ο παγκόσμιος τερατώδης θεός του χρήματος που ελέγχει όλους τους αγγέλους του, ο θεός της τοκογλυφίας και του άδικου κέρδους, “ο μαμωνάς, η ουσούρα”. Δεν το γράφω αυτό για να σας φοβίσω, αφού ξέρω πως έχετε κάψει τα καράβια σας πριν αρχίσετε τον πόλεμο για την πατρίδα, εδώ και δεκαετίες τώρα. Το λέω για να συμπαρασταθώ στον καλό αυτό αγώνα που δίνετε χρόνια τώρα υπό την σκέπη της ελληνικής σημαίας, τιμημένο σύμβολο του αγώνα εναντίον πόσης φύσης επίβουλων της κυριαρχίας και ανεξαρτησίας της Ελλάδος.
Επιπρόσθετα εσείς, κύριε Νίκο Μιχαλολιάκο, φέρετε στους ώμους σας το χρέος του Έλληνα εθνικιστή που διαχρονικά αποτίναζε τον ζυγό του ισχυρού κατακτητή, ανατρέποντας πάντοτε την ισχύ των αριθμών και επετύγχανε το ακατόρθωτο, εκεί που ο καθένας θα δίσταζε να τολμήσει. Αυτό το ελληνικό παράδειγμα είναι που προσμένουν οι λαοί της Ευρώπης και ολόκληρου του κόσμου για να αφυπνιστούν. Εσείς και οι σύντροφοί σας έχετε ήδη κερδίσει δύσκολες μάχες έως σήμερα. Τολμώ να πω πως αποτελείτε τον σηματοδότη για όλα τα έθνη που καταδυναστεύονται από τους ασήμαντους πολιτικάντηδες-στρατευμένους αχυράνθρωπους στον τερατώδη θεό. Τον μοναχικό χρόνο στην φυλακή εκμεταλλευτείτε τον για να γίνετε καλύτερος και δυνατότερος πολεμιστής εναντίον των δυναστών της πατρίδας μας, έως ότου κερδίσετε οριστικά και τον πόλεμο. Έχετε ακλόνητη πίστη στον θεό της Ελλάδος που έτσι και αλλιώς είναι πάντοτε μέσα σας και από τον οποίο πηγάζει η δύναμή σας. Διαθέτετε αυτήν την θεϊκή δύναμη, αλλά μαζί και το χάρισμα να την μεταλαμπαδεύετε στους συναγωνιστές σας.
Κανείς μικρόψυχος αντίπαλός σας δεν έχει το ηθικό ανάστημα να σας κατακρίνει για τα γραπτά και τα πεπραγμένα σας. Μην μετανιώσετε για τίποτα από το παρελθόν και τους αγώνες σας, κύριε Νίκο Μιχαλολιάκο. Δεν θα το ήθελαν προπάντων τα αδικοχαμένα “παιδιά σας”, ο Γιώργος και ο Μάνος, από τους ουρανούς. Συνεχίστε δυνατότερος για το μέλλον αφού σίγουρα σας ανήκει. Καλή λευτεριά σε εσάς και την πατρίδα μιας.
Νίκος Β.
Με αφορμή το άρθρο που δημοσιεύσατε σχετικά με τον βιολόγο James Watson θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Σε τι διαφέρει το κυνήγι των επιστημόνων κατά τον Μεσαίωνα από τους φανατικούς της Εκκλησίας από την σύγχρονη εποχή όπου είναι επικίνδυνο το να πιστεύεις και να αποδεικνύεις κάποια πράγματα τα οποία δεν συμφωνούν με τα “αντιρατσιστικά” και “αλληλέγγυα” συναισθήματα κάποιων ομάδων; Ποια είναι η διαφορά μεταξύ του Γαλιλαίου που υποστήριξε ότι η Γη κινείται(άσχετα αν αυτό το είχαν αντιληφθεί οι Αρχαίοι Έλληνες κάποιες χιλιάδες χρόνια πριν) και απειλήθηκε ότι θα θανατωθεί και μεταξύ τον Watson που απειλήθηκε με “τσάκισμα” διότι αυτό αρμόζει στους “ρατσιστές” και στους “φασίστες”; Διότι η σύγχρονη εποχή δεν κοιτάει αποδείξεις αλλά απόψεις. Σήμερα πιστεύουμε πως «Η Γενετική είναι επιστήμη των ναζί». Αν κάποιους αιώνες πριν την πνευματική παρακμή την έφερε η ηγεσία της Εκκλησίας, τότε σήμερα την πνευματική παρακμή την φέρνει η λεγόμενη “αριστερά” και μάλιστα στο όνομα της “Προόδου”.
Α.Μ.
Το ευχαριστώ είναι λίγο για τη χθεσινή διανομή τροφίμων της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ. Απλά επιβεβαιώνεται η καλή, ανθρώπινη και ανιδιοτελής πρόθεση των βουλευτών μας- που κάποιοι στο παρελθόν λοιδόρησαν!!,- που ακόμη και από την τσέπη τους, φρόντισαν και φέτος, αν και η μισή Κ.Ο με τον Αρχηγό μας θα κάνουν γιορτές στα κελιά της τιμής, να βοηθήσουν, έστω και με αυτά που μπορούν, όσους έχουν ανάγκη. Δυστυχώς βέβαια, όπως μας έφθασαν οι εθνοπροδότες όλοι πλέον έχουμε ανάγκη. Σε κάθε σπίτι υπάρχουν άνεργοι και τουλάχιστον μισό εκατομμύριο συμπολίτες μας είναι χωρίς ρεύμα. Αυτά βέβαια είναι άνευ σημασίας για τους κυβερνώντες και ιδιαίτερα όσους διαπραγματεύονται την ψήφο για Π.τ.Δ, σε ποσά αστρονομικά. Για αυτούς που θέλεις να εξαγοράσεις έχεις λεφτά Σαμαρά; Για τον ελληνικό λαό που σε εμπιστεύτηκε επειδή του έταξες Ζάππειο 1.2.3 επαναδιαπραγμάτευση του χρέους, νέες θέσεις εργασίας και μείωση της ανεργίας, τι έκανες;; Τίποτα απολύτως. Ας τα θυμηθούμε, γιατί εκλογές έρχονται μην παρασυρθεί πάλι ο ελληνικός λαός και δώσει ψήφο σε όλα αυτά τα κόμματα που μας ξεπούλησαν,. Ας θυμηθούμε: πασοκ, δημαρ, λαος, και φυσικά τη νδ. Θέλουμε την υποταγή μας, θέλουμε το σύριζα, αλήθεια που είναι η βοήθεια του σύριζα στους εξαθλιωμένους οικονομικά Έλληνες; Για τους πρόσφυγες είδα μεγάλη κινητικότητα και ενδιαφέρον από τα κόμματα της αριστεράς, είδατε πουθενά να βοηθούν άνεργους, απλήρωτους, πτυχιούχους, αγρότες, οικοδόμους, κατεστραμμένους βιοτέχνες, απλούς καταστηματάρχες; Όχι ελληνικέ λαέ, αν κάνεις το λάθος του 1981, γιατί η νδ φυσικά τελείωσε, θα έχεις να αντιμετωπίσεις πείνα, φόβο -οι συμμορίες κλέβουν αδιακρίτως- ανασφάλεια και υποταγή. Λαός χωρίς μνήμη, είναι λαός που βιώνει τα λάθη του.
Α. Γ.-Α.
Στη Φυλακή ο Σαμαράς: Διάγγελμα Συντριβής!
Αγαπητοί συναγωνιστές Σας ευχόμαστε χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα. Να υποδεχθείτε τον καινούργιο χρόνο που ξημερώνει σε λίγες μέρες, με Υγεία, χαρά και ευτυχία. Ακόμη δεν παραλείπουμε να ευχηθούμε στον αρχηγό μας η ανατολή του καινούργιου χρόνου να τον βρει στο σπίτι του μαζί με την οικογένειά του και να είναι αυτή η τελευταία περιπέτεια που αντιμετωπίζει με σθένος και παρρησία. Ο Φεβρουάριος δεν είναι μακριά και όλοι μαζί ενωμένοι θα δώσουμε τον αγώνα μας για την λευτεριά της πατρίδος μας και την αύξηση των ποσοστών της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.
Φιλικά
Α. & Λ. Δ.
Ο διακεκριμένος βιολόγος James Watson θύμα της «πολιτικής ορθότητας» και του «αντιρατσισμού»
Διανύουμε μια περίοδο αποκαλύψεων για το πόσο διεφθαρμένο είναι το πολιτικό σύστημα της Ελλάδας υιοθετούν δύο μέτρα και δύο σταθμά για την αποκάλυψη Χαϊκάλη και για την αποκάλυψη του Ηλία Κασιδιάρη. Τα κανάλια της διαπλοκής μπορεί να έδειξαν την αποκάλυψη Χαϊκάλη μεν, τον πέρασαν από ιερά εξέταση εφιστώντας του την προσοχή δε. Κάτι παρόμοιο είδαμε πρόσφατα και στην περίπτωση του Στύλιου για ένα απλό ζήτημα. Όλη η κατάσταση δικαιώνει και συσπειρώνει την Χρυσή Αυγή. Το κίνημα μας χτυπήθηκε με μεθόδους του αίσχιστου είδους. Το πιο τρανταχτό παράδειγμα είναι η προφυλάκιση του Αρχηγού μας δίχως άρση ασυλίας και τα υπόλοιπα αιτιολογικά προφυλακίσεων των βουλευτών μας στην ουσία δεν δένουν την εγκληματική οργάνωση, την παράνομη διακοπή χρηματοδότησης του νόμιμου πολιτικού κόμματος μας και τρίτη πολιτική δύναμη του τόπου και την στοχοποίηση με αισχρότατους χαρακτηρισμούς των ψηφοφόρων από τα ΜΜΕ που προωθούν την κατάλυση των ηθών, των εθίμων και της θρησκείας μας. Στην αποκάλυψη Χαϊκάλη ας κρατήσουμε το “υπάρχουν και άλλοι “και το “χρήματα στα ποδαράκια “.Τα χρήματα του Ελληνικού λαού. Τα χρήματα αυτά δεν θα έπρεπε να βρίσκονται σε “ποδαράκια” αλλά σε πολύτεκνους, άρρωστους, απολυμένους, άπορους, άστεγους. Σύντομα όλος ο Ελληνικός λαός θα καταλάβει ποιος πραγματικά δίνει μάχη για την επιβίωση του Έθνους, την αξιοπρέπεια του Ελληνικού λαού και το μέλλον της Ελλάδας. Η Ελλάδα θα νικήσει.
Ελευθερία
Διαβάστε περισσότερα: http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view/h-fwnh-tou-laou-mhnumata-epistoles-deutera-22-dekembriou-2014#ixzz3McVvFiVO